П`ятниця, 03.05.2024, 02:12

Вшановуємо пам’ять Будителя Галичини
Листопадовими  днями у Ремезівцівському НВК під керівництвом  учителя української мови та літератури Лісової Зоряни Ігорівни  був проведений виховний захід «Ясна зірка в темному Галицькому небі», присвячений  202-й річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича -  письменника, поета, зачинателя нової української літератури в Галичині, священика , культурно – громадського діяча, який очолив «Руську трійцю, був ініціатором  видання альманаху «Русалка Дністровая».
У  святкуванні брали участь учні  7 – 11 класів . За допомогою презентації школярі зробили заочну подорож стежками Маркіяна Шашкевича (ознайомили випускники 11 класу Гулай О.,Чіпак Л.), чудово декламували його вірші (семикласники : Лісова З. «Підлисє», Ружицька С. «Маркіян Шашкевич», Ониськів О. «Веснівка», Григорів І. «Розпука», Гайдар Юлія «Над Бугом», Григорович В. «Місяченько круглоколий закрився хмарою», Гайдар Юрій «Вірна»),  що завжди закликають любити свій рідний край. Зоряна Ігорівна ознайомила учнів  школи з творчою діяльністю  Будителя Галичини ,а також майстерно продекламувала поезію митця рідного краю Романа Дурбака «Титан духу». Доповненням до святкування  стала цікава виставка творів М.Шашкевича, яку підготувала бібліотекар Замківська М.М. Цей захід свідчить про те , що українські діти і молодь завжди зберігають пам'ять і віддають шану визначним діячам української культури.

Болюбаш Ірина
учениця 11 класу