П`ятниця, 19.04.2024, 14:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Ремезівцівський ЗЗСО

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 109
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

 
Своїм корінням школа с. Ремезівці сягає середини 19 ст. Як стверджує п. В. Болюбаш у книзі « Золочівщина: Земля М. Шашкевича»,у період австро-угорського панування  у селі існувала однокласна школа ( до поч. 20 ст. ). Вчителями у таких школах, як правило, були сільські дяки. У першому десятилітті 20 ст. школа стає двокласною народною школою – назва походить  від  двох  шкільних залів  і  двох учителів, хоч ділилася вона на чотири класи – ступені. Першим учителем  (після дяковчителів)  був Петро Маморський, дід Романа Завадовича. Пізніше дітей навчали: Граб’янка, Цішецький і Федір Заєць. У період існування ЗУНР та у перші чотири роки польської окупації школа поповнилася новими педагогами – Михайлом та Оленою Завадовичами – батьками  Романа Завадовича. Ці вчителі залишили про себе добру згадку серед жителів села і внесли велику лепту у розбудову національного життя Ремезовець. Пізніше учителював і директором школи був Павло  Тильчак . Учителювали тут   Михайло  Ататей та  Романна  Гузар.  У 30-ті роки у школі мали місце неодноразові перевірки з метою контролю за  місцевими вчителями. На думку керівництва округу, вони  проводили навчання не в інтересах Польщі, і тому вчителем було прислано поляка М. Лянга, який явно недолюблював українців. Слід зазначити, що власного приміщення у школи на той час не було, і кімнати для навчання винаймали у сільських господарів: Бекерського Г., Звіра Д., Чіпака С., Браткевича Й. Дещо пізніше було збудовано приміщення для одного класу із кімнатою директора, у районі Помірок ( так називали частину села неподалік церкви). У 1939 році з приходом  до влади більшовиків, школа стала семикласною, директором було призначено Михайла Ататея. Із зміною влади у 1941 році,  встановленням фашистського окупаційного режиму, школа перетворюється на чотирикласну, при ній було відкрито і дитячий садочок.   Чотирикласною залишалася школа і у перші повоєнні роки. На той час у школі працювали такі педагоги: Дубинко Августин ( директор школи), Дубинко Дарія, Бородай Галина, Пінізь Василь, Білоножко Володимир та Федунчик Володимир. У  другій половині 40-х рр.. під примішеня для школи було виділено будинок церковного приборства разом із чудовим садом. 
Будівля старої школи на місці церковного проборства
З 1953 року  школа знову стає семирічною, а з першого вересня 1959 року на базі семирічної постає восьмирічна школа, яка проіснувала  у такій якості до 1 вересня 1980 року. 
За цей період керівництво альма-матер здійснювали Пановик В.П, з 1964 року школу очолила Боднар Г.М., Яремкевич П.В ( 1979 р.). У 1976 році почалось виготовлення документації на нове приміщення школи ( проектна потужність 464 учні), будинок учителів та пришкільний інтернат. Будівництво нових шкільних приміщень було завершено у 1979 році, і з 1-го вересня 1980 року у Ремезівцях запрацювала середня десятирічна школа, яка у 1989-1990 рр. автоматично стала середньою одинадцятирічною школою, а в недалекому майбутньому передбачається її перетворення на 12 – річну. Керівництво Ремезівцівською СШ здійснювали: Зелінка В.В. (1981 р.), Регета Д.А. ( 1982 р.), яка очолює школу і сьогодні.
У період 70-90-х рр. ХХ ст. на освітянській ниви школи плідно працювали такі педагоги : Матвіїв Я.С., Михайлик П.К., Боднар Б.Ф., Боднар Г.М., Курпіта М.В., Курпіта Г.М., Соловій В.І., Шафранська О.М., Курпіта Г.І., Галян О.М., Гевко Н.В., Шептицька М.П., Григорів М.Д., Григорів Ю.Й., Чіпак Б.П., Чіпак Н.Я., Перун Я.Р. 
Станом на 2011 – 2012 навчальний рік у школі працює 27 вчителів, навчається 162 учнів.  У  Ремезівцівському НВК навчаються діти із таких сіл, як Підгір’я, Коропець, хуторів - Коропчик, Гевки, Цици, Лісові.
  Клопітка праця вчителів та учнів дає хороші результати. Школа  входить у п’ятірку кращих шкіл району . Упродовж останніх років учні школи є частими  призерами ІІ туру всеукраїнських  учнівських олімпіад з різних  предметів, постійними  лідерами учнівських районних спартакіад з футболу та баскетболу. Шкільна команда «Еврика» починаючи з 2004 року є постійним призером районних змагань гри «Що? Де? Коли?» . Школа завжди намагається іти в ногу з часом, тому з 2005 року учні школи розпочали вивчення ще однієї іноземної мови – англійської ( до цього часу вивчали тільки німецьку). У 10-11 класах здійснюється профільне навчання. Навчально-виховним процесом керують гарні педагоги, справжні знавці своєї справи. Підтвердженням цьому є участь і перемога  вчителів школи у районному етапі всеукраїнського  конкурсу «Вчитель року» ( Жуковська Г.Й  (2000 р.), Жеграй І.М. (2008 р., 2013 р.), Смерека Л.М. (2009 р.), Лісова З.І. (2009 р.)), Дацко М.В.( 2014 р.)
Школа активно співпрацює з народним домом «Просвіта», церквою, громадськістю села. Тут створені чудові  умови для всебічного розвитку дитини. Просторі кабінети, обладнані всім необхідним, багата бібліотека , яка в значній мірі поповнилась завдяки спонсорській допомозі української діаспори (вихідцями  із нашого села), затишна їдальня, гарні спортивний та актовий зали – невеличкий перелік того, чим може привабити до себе сільський осередок науки. Гордістю школи є безумовно її випускники: Босак Володимир Омелянович – викладач Української Академії друку, поліграфії та видавничої справи, Смерека Ігор Ізидорович – кандидат фізико-математичних наук, викладач університету Львівська Політехніка, Криховець - Гуляк Леся Василівна – кандидат наук з неорганічної хімії, викладач кафедри неорганічної хімії Волинського Державного Університету ім. Лесі Українки, Бойко Ярослав – викладач Львівського державного університету ім. І.Франка.          
Протягом останнього часу тут виконані найоб’ємніші роботи : газифікація шкільної котельні, встановлення шатрового даху, заміна вікон. Школа є  центром освітнього округу  (охоплює школи с. Жуків, Шпиколоси, Сновичі).  Школа має високий рейтинг серед навчальних закладів району, користується авторитетом у громади села.
 
 
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів