Субота, 27.04.2024, 20:58

Довго щирими сими словами

До людей промовлятиму я…

Леся Україна

Серед числа багатьох  письменниць, однією із найяскравіших, яка ввійшла в українську літературу і залишила велику творчу спадщину, є Леся Українка ( Лариса Петрівна Косач). Цього року ми відзначили 142  річницю від дня народження поетеси, 100  річницю від дня її смерті.

25 лютого 2013р. в Ремезівцівському НВК  відбувся захід  "Вічний живий голос" (усний журнал, присвячений творчості  Лесі Українки) . Розпочала свято Лісова З.І. такими словами: «Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.»

Усний журнал складався з 4-х сторінок: «Біографія Лесі Українки», «Творчість Лесі Українки. Конвалія»,«Любов до народу»,«Єдина! На всю Україну!»

Учні мали змогу познайомитися з творчістю великої поетеси Лесі Українки, відчути легкий сум, присутній у ліричній поезії; глибоку любов до рідної землі, неньки України.

Бібліотекар НВК Замківська М.М. підготувала багату виставку літератури творчості Лесі Українки. Було проведено конкурс на кращу ілюстрацію за творчістю поетеси, конкурс стіннівок, авторських віршів, творів, які додали колоритності до нашого заходу.

Активну участь брали учні 9 класу (Дацко З., Гуляк У., Дацко О.); 11 класу (Сукмановська М., Смерека О.); 7 класу ( Вавриків І., Смерека Х., Барабаш Х.);  6 класу (Лісова З., Григорович В.,  Ружицька С., Леськів Н., Ониськів О., Бандура Н., Гайдар Ю., Зарічна М.,Гайдар Ю., Смерека Б., Смерека Ю.); учениця 8 класу- Куриленко Н.

Учасники перегортали цікаві сторінки із життя Лесі Українки, її творчості.

Свято продовжили учні 4 класу (класний керівник Сукмановська Г.Я.), які інсценізували казку «Біда навчить», перевтілювалися у казкових героїв, майстерно  декламували поезії Лесі Українки. З участю батьків четвертокласники представили чудові костюми відповідно до своїх ролей.

Дуже приємно, що наші школярі не забувають про видатну постать в українській літературі - Лесю Українку.

Виховні заходи цікаві, змістовні й актуальні.

Дирекція школи відзначила гарну підготовку виступів, організованих  класними керівниками (Сукмановською Г.Я., Лісовою З.І.).

Дацко Ірина

учениця 10 класу