Понеділок, 06.05.2024, 16:36

Свято Героїв

Кожен народ багатий на своїх героїв, лицарів, які боряться за свободу і незалежність рідної землі,  відстоюють честь і свою людську гідність. Так само і ми, українці, маємо своїх надійних захисників. Серед них і Богдан Хмельницький, і Петро Конашевич-Сагайдачний, і Максим Залізняк, і Іван Гонта та інші. Вони, упродовж свого життя боролися з тими, хто хотів знищити українську мову та культуру, зазіхав на свободу нашої держави. Та ворог не зміг здійснити цей план, адже на нашій стороні була правда та справедливість, а також героїчний народ, який воював за волю.                     Героями нашого часу і справжньою гордістю українців є воїни АТО, так звана «Небесна сотня». Та це вже не сотня. Їх стає дедалі більше. Сміливі українці та патріоти своєї держави щораз поповнюють ці ряди. Вони всіма своїми силами відстоюють незалежність держави і воюють за свою країну. Більшість з них віддали життя за нарід і Україну. Ми захоплюємося їх героїчним подвигом у боротьбі за мирне і щасливе життя на нашій землі.                                                                                                                                        Саме тому, 23 травня, у дитячому позаміському закладі відпочинку “Сокіл” с.Сасів відбулося районне “Свято Героїв”. На цю торжественну подію прибули всі школи району.  На початку свята відбулася урочиста промова героїв, які розповіли про воєнне лихоліття ХХ століття і розказали про героїчний подвиг у боротьбі за волю України. А потім настав найбільш хвилюючий та інтригуючий момент для школярів. Усі чоти Золочівського району, вишикувавшись один за одним, урочисто пройшли стройовою ходою із символічною патріотичною піснею. Атмосфера радості та дух патріотизму наповнював присутніх.  Однією із активних учасниць Свята Героїв  була чота ім. Р. Шухевича Ремезівцівського НВК. Коли закінчилась урочиста частина , усі учасники заходу влаштували веселу забаву у вигляді пікніка. Під час цього відбувався конкурс «Козацький обід». Судді, які підходили до кожної чоти,  дегустували різноманітні смачні витвори. Найбільш популярною стравою тут був куліш (українська страва, зварена з пшоняних круп). Наша школа також брала участь у номінації стіннівок, представивши свою цікаву стінгазету. Під час хвилюючого моменту для кожного, оцінювань наших старань, відбувалися захоплюючі українські танці, де учні змогли чудово розважитися та відпочити. Коли ж настала довгождана мить, ми дуже переживали і надіялися на краще. І недарма, адже чота ім. Р. Шухевича здобула ІІ місце у номінації «Похідні чоти». Нам вручили грамоту і невеличкий приз (баскетбольний м’яч). Ми безмежно раділи цьому. Потім заспівали гімн України, під час якого переможці урочисто опустили символ нашої держави – прапор.                 Приємно, що такі заходи проводяться у нас на Золочівщині. Вони  дуже цікаві і захоплюючі, викликають найкращі почуття, зворушують до глибини душі і розвивають найсильніше бажання  - любити і захищати нашу рідну Україну.

Лісова Зореслава
учениця 8 класу