Понеділок, 29.04.2024, 22:24

Розпочався Тиждень рідної мови у Ремезівцівському НВК

«Українська мова – барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями. Кожне слово в ній – коштовний камінь з десятками граней. Наша мова – це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності, щирості»,- такі чарівні слова звучали на святі мови.
Урочистою просвітницькою лінійкою розпочався предметний Тиждень, присвячений Міжнародному дню рідної мови.  До присутніх звернулася   учитель української мови та літератури Лісова З.І., яка наголосила на важливості  значення предметного Тижня для школярів.

Ведучими учнями свята були - Лісова З., Ружицька С.-  (9 клас).    Розпочали захід словами: "У кожного народу є своя мова. І, як сказав Панас Мирний, «поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ». Художньо читали вірші напам'ять:  Бузановська Ю., Цвігун І., Рапа Н. (8 клас). Наймолодшими учасниками свята були п'ятикласники (Бузановський Р., Ваврикович Л., Замостна З.,  Креховець С.). Також майстерно продекламували поезії - Григорович В. (9 клас), Вавриків І. (10 клас). Цікавим доповненням до заходу були відеороліки, кліпи, флешмоби  про мову. Задушевні мелодії українських пісень запали глибоко у душу присутніх. Зроблена цікава книжкова виставка літератури "Мови чарівної голос". Також  Зоряна Ігорівна ознайомила учнів із планом роботи Тижня мови  і наголосила: « Свято мови , яке сьогодні відзначаємо, ми присвячуємо її величності Українській мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим  повсякденно користуємося, є справжнім дивом, великим і прекрасним».

Учитель – філолог
Лісова З.І.