Неділя, 19.05.2024, 04:10

Районний семінар вчителів світової літератури « Через віки з Любов’ю»
25  лютого 2013 року  відбувся  районний  семінар вчителів  світової  літератури. Гості  відвідали  урок  у  7 класі  на  тему : «Втілення  в образі  Бермана  кращих  людських  рис:  готовність  до  непоказної  самопожертви  та  любові до  ближнього» (за  новелою О.Генрі  « Останній  листок»).
Леся Ігорівна  Гонтар,вчитель  світової  літератури,  чітко  подала  тему  і  завдання,  над  якими  вони  повинні  працювати протягом  уроку.  Епіграфом  до уроку стали  прекрасні  слова  французького  письменника  Ромен  Роллана :«Добро - не  наука, воно  діє»
 Семикласники прекрасно  працювали  над змістом новели "Останній листок”, поєднували образ  Бермана  із Марією  Башкирцевою. На  уроці   вчитель використовувала інтерактивні методи:  «Упізнай  героя», «Коло думок», «Мікрофон»,  порівнювала  образ  Бермана  із творами світового мистецтва (скульптурою Мікеланджело «Мойсей»).
Мультимедійна  презентація ,  пісня Світлани  Копилової  «Останній  листок» (за  мотивами  оповідання О. Генрі), ілюстративний  матеріал, міжпредметні   зв’язки, інноваційні методи  зробили урок  насиченим ,  плідним ,  результативним.
У підсумку уроку Леся Ігорівна  наголосила ,  що прагнення  робити  добро  іншому  є  засобом  подолання  життєвих  негараздів. Ця  думка  відповідає  одній  із  заповідей  Божих:  «Люби  ближнього свого ,  як  самого  себе».
Після  уроку  зробили екскурсію по НВК.  Гостей  вразила  чистота школи, культура  поведінки  учнів,  а  також  толерантність  і доброзичливість господарів.
Продовженням  уроку  був  виховний  захід,  проведений  вчителем  світової  літератури  Гонтар  Л.І. на  тему: «Через  віки  з  Любов’ю».
Прекрасне  дійство вчитель  розпочала  словами : «Кожна  історико  - літературна  епоха характеризується  своїми  цінностями. Але  тема  кохання  є  вічною!   Талановиті  класики  різних часів  також  любили,  страждали ,  обожнювали  коханих оспівували  до  них  свої  почуття».
 Вдало  підібраний  епіграф «На любові  тримається  весь  світ» (слова Ф.Шіллера).  Ведучими  заходу   були: Креховець  Назарій 10 кл. іБолюбаш  Ірина 10кл., які   майстерно  володіли  фактами  із  життя  головних  героїв епохи  Античності, Відродження, Середньовіччя …
 На  фоні  музики  «Довга  дорога  в дюнах»  ожили  Евеліна  Ганська ( Чіпак  Лілія 10  кл.) з  Оноре  де  Бальзаком( Леськів  Віталій 9 кл. ). Своєю  пластикою  і  хореографічними  здібностями  зачаровували  глядачів талановиті  учні  11  класу:  Смерека Наталя,  Костів  Назарій,  Сукмановська  Мирослава , Польовий Володимир, які виконали «Віденський  вальс»
І знову звучить  мелодія  з  кінофільму  «Love Story». Франція 19 століття…  В  розкішному  вбранні виходить Анастазі  де  Ресто (Дацко  Ірина 10 кл.)  і ділиться  своїми переживаннями  «оманливого , любовного полону» Максима  де Трая
 Наступними  нашими  гостями  були  герої  роману  Ф. Стендаля  «Червоне  і  чорне».  Письменник Ф.  Стендаль (Смерека  Ігор  10  клfc) і його  герої:  Пані  де  Реналь ( Жеграй  Христина  10  клас), яка  своєю   загадковістю   причаровує  Жульєна  Сореля  Гарбуз  Петро 11кл.) до безтями закоханого у неї.
І  знову  Франція…  Проспер  Меріме  «Кармен».  Артистично   виконала  пісню  К. Бужинської «Романсеро» Леськів Ольга 9 кл. Вдало  зіграли  свої  ролі  Солтівська Соломія, учениця  9 класу (пристрасна,  запальна  Кармен) і Барабаш Андрій, учень 10 класу (романтичний  Хосе).
Звучить  легка  музика… (Ф. Шопен « Ноктюрн»).  Стріла  часу  спрямовує нас  у  сиву давнину… Епоха  Античності…Стародавня  Греція…   Сцена  зустрічі  Піфагора  (Гарбуз Роман  8 кл.) з  Нарісою ( Куриленко  Надія  8 кл.)
Епоха  Відродження ….Звучить  мелодія  з  кінофільму  «Love Story»…. Сцена  зустрічі   Ромео  (Жеграй Назар  8 кл.) і Джульєтти (Костів  Уляни  8 кл.), які  своєю  артистичністю , вдало  підібраним  одягом , заінтригували  глядачів ….
Прозвучали романтичні пісні  у виконанні Макогонського Василя  учня 10  класу «Я нікому  тебе  не  віддам», «Я люблю  тільки  тебе».
Захід  мав  великий виховний і  романтичний  заряд, спонукав  задуматись  над  вічними  проблемами, що  завжди  стояли  і стоятимуть  перед  людством.
В обговоренні взяли  участь  методист  управління  освіти   Марія Миронівна  Паздзірська та запрошені вчителі,   які  високо  оцінили  ці  заходи.
Учасниця заходів Смерека Наталія, учениця 11 класу.

Переглядів: 826 | Додав: Lesjasm | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2013  »