Четвер, 02.05.2024, 11:30

Мова - духовне багатство народу

Мово рідна! В тобі — мудрість віків, і зойк матерів, і пісня серця дівочого, і крик новонародженого. Світловолоса діво! Єдина печаль пройме, що не вистачить життя аби переплисти твій мовний океан. Бо ти є Вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу. То ж такою будь, мово рідна!

Сергій Плачинда

У листопадові дні у Ремезівцівському НВК під керівництвом учителя української  мови і літератури Лісової З.І. проходив Тиждень рідної мови, присвячений Дню української писемності та мови, вшануванню пам’яті Преподобного Нестора – Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.

Розпочався  Тиждень просвітницькою лінійкою, на якій Зоряна Ігорівна наголосила , що «глибокі знання мови, досконале володіння нею – одна з найважливіших ознак високої культури й освіченості людини». Також ознайомила із заходами , які будуть відбуватися. Цікаво і насичено проходив І етап ХV Міжнародного конкурсу  з української мови ім. П. Яцика під керівництвом учителів  - філологів (Лісової З.І., Чіпак Н.Я., Гонтар Л.І.) . Наймолодшими учасниками конкурсу стали учні 3, 4 класів (уч. Криховець Г.Я., Чепак О.П.). Школярі  помандрували стежками доброчинної діяльності українського мецената …Із цікавістю переглянули  презентацію «Петро Яцик – справжній цінитель української мови». «Я народився, був і помру українцем» - життєве кредо Петра Яцика.

Майстерно були проведені бібліотечні уроки  Замківською  М.М. і Гарасимишин О.М. у 1, 5 класах.  Організовано  виставку  літератури «Як парость виноградної лози,  плекайте мову», з якою ознайомились педагоги школи.

Завершився Тиждень рідної мови виховним заходом «Мова – духовне багатство народу». Його підготували та провели вчитель української мови та літератури Лісова З.І. та вчитель музики Курпіта М.П. Учні  8 класу ознайомили присутніх із життєписом долі рідної мови, перегорнули сторінки тернистого шляху боротьби української мови за незалежність. Поетичними перлинами про мову порадували читці – декламатори  гуртка «Дивний світ слів». Пісні , які звучали у виконанні ансамблю дівчат, додали святу ще більшої урочистості. Завершення заходу було патріотичним: «Куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою…»

Учитель української мови Лісова З.І.

Переглядів: 686 | Додав: Lesjasm | Рейтинг: 5.0/1
«  Листопад 2014  »