Четвер, 02.05.2024, 03:22

Методичне об’єднання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури у Сновицькій ЗОШ І – ІІІ ст.

У березневі дні на базі Сновицької   ЗОШ  І – ІІІ ст. Ремезівцівського освітнього округу відбулося засідання методичного об'єднання   вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури. Робота ММО розпочалась із виховного заходу «Розквітай же, рідна українська мово», який організований і проведений учителем – філологом Купин Н.П. Свято розпочала Надія Петрівна про значення  рідної мови для кожного із нас: «Нам, українцям, треба  леліяти рідну мову, плекати її, вчити своїх дітей, онуків, правнуків, - усе робити для розквіту українського слова, пісні, красного письменства». Учні – читці декламували поезії про мову, зворушливо звучала  «Молитва до мови» К.Мотрич; перегорнули сторінки скорботного календаря долі української мови. Майстерні здібності школярів  виявилися при інсценізації гуморески П. Глазового «Кухлик». Зворушливо линули твори світочів української літератури : Івана Франка, Лесі Українки, Тараса Шевченка.  Доповненням до заходу  була виставка літератури, присвячена пам’ятним датам митців. Мелодійно линули пісні про Україну, її рідну мову  із уст майбутнього цвіту нації. Приємно і зворушливо було те, що на свято мови були запрошені батьки, які  стали активними учасниками дійства. Голова ММО Лісова З.І. подякувала  вчителям,  дітям, батькам за майстерно проведений  виховний захід, наголосила на важливій місії наставників -  виховання у національно – патріотичному дусі підростаючого покоління.
  Наступним етапом у роботі ММО був відкритий урок з української літератури у 5 класі «Рідна Україна. Світ природи у творчості Т. Г.Шевченка» . Вірші «Садок вишневий коло хати», «За сонцем хмаронька пливе», який  провела Цвігун  М.М. Урок розпочався із привітання гостям. Вдало Марія Михайлівна підібрала епіграф  із творчості Т.Шевченка. За допомогою презентації учитель ознайомила учнів із цікавими фактами із біографії  геніального сина українського народу. Вразили змістовні відповіді  учнів із твору Оксани Іваненко «Тарасові шляхи»; читання напам’ять віршів Т.Шевченка. Важливим елементом  було знання учнів із теорії літератури. Упродовж уроку вчитель використала різноманітні форми  і методи: «Мозковий штурм», «Прес», «Рюкзак», «Мікрофон», тестові завдання, відгадування кросворду. Багата і змістовна була виставка літератури, присвячена 202 річниці від дня народження Т.Шевченка.  На уроці панувала дружня взаємодія учителя і учнів.
   Заключний етап роботи вчителів ММО пройшов  у вигляді засідання методичної ради, на якій розглядалося питання «Використання інтерактивних методів на уроках української  мови та літератури » ( презентувала Цвігун М.М.). Купин Н.П. ознайомила колег із новими творами митців рідного краю. Лісова З.І. розкрила «Форми і методи тематичного контролю знань на уроках української  мови».
      Керівник  Міжшкільного методичного об’єднання учителів української мови та літератури, зарубіжної  літератури  висловила подяку дирекції  школи,  учасникам ММО, усім  присутнім за плідну працю на засіданні.

Керівник ММО
Ремезівцівського освітнього округу