Понеділок, 29.04.2024, 21:52

Леся Українка і сьогодення

Так! я буду крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Буду жити! Геть, думи сумні!

Леся Українка

Як багато років спливло з того часу , коли на Україні цвіла Квітка. Вона та , що раділа весні , вмивалася промінцями сонця,прикрашала  великий квітник  українських літераторів. Відважність, сила духу зробили її "трохи чи не одиноким мужчиною на всю нашу сьогочасну Європу... ”. Такими словами описав І.Франко таку ніжну та тендітну дівчину.

Леся з самого дитинства розвивала свій талант, описувала кожний порух душі ,боролася до останнього, жила й раділа…, та й зів’яла. Прикро, що доля дала Українці так мало часу для творчості. Але й за такий недовгий проміжок часу поетеса стала улюбленицею читачів. До сьогодні її творами захоплюємося, стараємося вловити кожен стукіт серця, яке ще довго битиметься на сторінках Лесиної поезії.

Цьогоріч  25 лютого  ми святкували  143 річницю від дня народження і вшановували 101 річницю від  дня смерті геніальної доньки Прометея.  На інформаційно-просвітницькому занятті , яке провела вчитель української мови та літератури Лісова Зоряна Ігорівна, ми познайомилися з нелегкою долею жінки, її творчістю і життєвими перешкодами з допомогою презентації і відеоролика . Усі присутні мали можливість пригадати нові твори Лесі Українки ,продекламувати її поезії, які були представлені на книжковій виставці.

Вже не перший рік у школі відбуваються такі заходи: конкурси,  декламації віршів Лесі Українки, створення стіннівок,написання творчих робіт. Завдяки цим видам роботи, учні є активнішими, мають змогу брати приклад з Великих Українців, наслідувати їх , вчаться  не здаватися перед  проблемами , щоб у майбутньому стати гордістю своїх нащадків.

Болюбаш  Ірина, учениця 11 класу

Переглядів: 897 | Додав: Lesjasm | Рейтинг: 0.0/0