П`ятниця, 29.03.2024, 12:39

Вшанування пам’яті М.Шашкевича та День писемності і мови у Ремезівцівському НВК

28 червня 1996 року Верховною Радою українську мову було проголошено державною. Цей факт закріплено у Статті 10 Конституції України. Проте історична доля українського народу склалася так, що його мова не завжди функціонувала як державна, хоча вона входить до двадцяти найпоширеніших мов світу.
Тому 9 листопада – день української писемності та мови. Також ми вшановуємо пам’ять преподобного Нестора Літописця.
І напевно, невипадково доля склалася так, що саме 6 листопада народився справжній цінитель українського Слова, вірний син України, поет, письменник,Будитель Галичини, наш земляк Маркіян Шашкевич. Цьогоріч  ми вшанували 205  річницю з дня його народження.
 Саме тому у нашій школі вчитель української мови та літератури Лісова Зоряна Ігорівна провела просвітницьке заняття, приурочене цим знаменним датам. Кожен мав змогу прослухати цікаві повідомлення про історію виникнення Дня української писемності та мови, розвиток свята і його актуальність у сучасному світі. Ми ще раз пригадали собі постать Нестора Літописця та внесок преподобного святого у розвиток рідного слова. Учні школи також детально ознайомилися із біографією Маркіяна Шашкевича та прослухали ряд заходів, які стосуються святкування 205-ої річниці від дня народження земляка. На завершення ми змогли переглянути цікаві та повчальні відеосюжети, які пробудили в серці кожного почуття гордості, честі та патріотизму.
Ці листопадові дні повинні стати для нас тими знаменними датами, котрі слід пам’ятати все життя. Пишаймося рідною мовою, не цураймося її, гордімося нашими земляками і лиш тоді зрозуміємо, що означає бути справжнім українцем, патріотом своєї Батьківщини.

Зореслава Лісова,
президент учнівського самоврядування