Четвер, 25.04.2024, 03:05

Святкування Міжнародного дня рідної мови у Ремезівцівському НВК

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова», яка передається у спадок нашим нащадкам.
     Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають із 2000 року. І саме у цей час ми маємо згадати і сказати спасибі всім тим, хто у найважчі часи нашого народу, роки поневолень і жорстоких репресій зумів зберегти рідне слово, хто не боявся заборон і проголошував  гасла свободи українською мовою. Котляревський і Франко, Шевченко і Леся Українка, низький вам уклін до землі!
У нашій школі відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Розпочалося святкування із просвітницької лінійки, на якій Лісова З.І. ознайомила усіх присутніх із історією виникнення свята. Також переглянули цікаві відеоролики про розвиток та виникнення мови. На фоні легких українських мелодій звучали поезії  про мову. Відеорубрика «Запам’ятай!» проінформувала учнів  про суржик.
       Продовжилося свято виховним заходом ««Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова»,  який розпочала Зоряна Ігорівна життєписом долі рідної мови.  На фоні  мелодії  пісні «Звучи, рідна мово» ведучі ( учні 10 класу) прочитали «Молитву до мови» К. Мотрич. Задушевно линули  пісні «Гімн  українській  мові», «Батьківська  мова» (у виконанні ансамблю дівчат 10 – 11 класів), «Україна» (солістка – Лісова З.), «Україна – це ми» (у виконанні Галян О.). Чудово продекламували поезії про мову учасники заходу – учні 5,9,10,11 класів.  Зворушливо  прозвучав діалог матері та дочки «Як би тобі, доню» (інсценізація вірша – Григорович В., Петрова С.).
    Учасники заходу декламували  поезії А.Малишка «Запалай, мій вогнику крилатий», «Радію я, коли знаходжу слово», «Не стій, мати, та й коло хати», «Тарасова гілка» ; трепетно читали вірші  інтимної лірики. Любив Малишко рідну мову, рідне слово і пісню над усе. Цією любов’ю осяяна поезія останніх літ, де він якось по-новому осягнув їх суть і значення.  Цьогоріч  ми відзначаємо 105 річницю від дня народження лірика, справжнього патріота, талановитого пісняра . Мелодійно прозвучали пісні на слова А. Малишка  « Київський вальс» (Лісова З.), «Ми підем, де трави похилі» (у виконанні ансамблю учителів – Лісова З.І., Козюра М.В., Курпіта М.П., Семчук О.Й.),  присутні у залі  виконали пісню «Рідна мати моя…»
   Завершився виховний захід піснею «Україна» у виконанні дуету (Лісова З., Галян О.).  Завершальним акордом були слова ведучих : «Багата і чудова українська мова. Вона, мов кринична вода, яку черпаєш, а їй немає  ні кінця, ні краю. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою». Доповненням до свята  була виставка літератури ««І там, де звучить рідна мова, живе український народ» (підготовлена зав. бібліотекою – філіалом Гарасимишин О.М.).
    Лісова З.І. подякувала  учасникам заходу, їхнім батькам, які були запрошені на свято, а також учителям - філологам і учителю музики  за посіяні зерна любові до рідного слова, мови, України.

Лісова З.І., організатор заходу

Переглядів: 516 | Додав: Lesjasm | Рейтинг: 0.0/0