Четвер, 18.04.2024, 08:49

Акція "Збережемо первоцвіти" у 2 класі.

«Збережемо первоцвіти» - під таким девізом пройшов  пройшов урок природознавства у нашому класі. Учні заздалегідь підготувавшись, презентували свої роботи по збереженні перших весняних квітів. Бо кожна квіточка – то загадка природи, сповнена краси і довершеності. І, мимоволі, тягнеться рука, щоб їх зірвати. Та чи можна це робити?..Що буде, якщо зривати первоцвіти?

Всі, мабуть, не раз помічали, як на початку весни бабусі починають продавати невеличкі букетики із ранніх весняних квітів. Чи ж можемо ми уявити, що одного теплого весняного дня люди не побачать на ринку жодного такого букетика? Гайнуть у ліс — а там теж квітів немає. А все тому, що чимало видів первоцвітів занесені в Червону книгу України. І як би не прикро було це визнавати, але ці тендітні рослинки на межі зникнення.
Коли хтось хоче зірвати квітку, то, звичайно ж, обирає найкращу і найбільшу, а значить — здорову. Суцвіття, що залишилися, нездатні сформувати недеформоване, стійке до хвороб і шкідників насіння.
Крім того, зривання квітки пошкоджує цибулину і насіння: у рослинки утворюється своєрідна «ранка», і в неї можуть потрапити бактерії.
Для багатьох комашок перші квіти весни є джерелом живлення. Неважко здогадатися, що буде з метеликами, бджілками, іншими комашками, коли зникнуть первоцвіти. Чимало з них захищають ліс від шкідників, і якщо їх не стане, нікому буде «лікувати» дерева.

Переглядів: 435 | Додав: Lesjasm | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2017  »